Inovace & TechnologieBezpečnost

Politika zajištění bezpečnosti jízdy se orientuje čtyřmi směry:

Předcházet

 

Renault vybavuje své vozy podpůrnými systémy řízení, které mají za úkol vést řidiče k zodpovědnosti (omezovač rychlosti, upozornění na nezapnutý bezpečnostní pás,…) a informovat ho (senzor kontroly tlaku v pneumatikách, výstražné kontrolky).

Korigovat

 

Ve všech vozech Renault najdeme zařízení, která jsou schopna napravit chyby v řízení: systém proti zablokování kol ABS s elektronickým rozdělovačem brzdné síly, asistenční systém brzd AFU, elektronický stabilizační systém ESP, protiskluzový systém ASR, posilovač řízení s variabilním účinkem.

Chránit

 

Každý vůz Renault je vybaven vyspělými ochrannými prvky. Struktura karoserie se zónami programované deformace je schopna pohltit část energie nárazu, zesílený skelet kabiny chrání vnitřní prostor a kompletní zádržný systém včetně bočních airbagů hlava/hrudník poskytuje cestujícím při nárazu maximální možnou ochranu.  

Vychovávat

 

Od roku 2000 Renault každý rok organizuje mezinárodní preventivní akci „Bezpečnost pro všechny“ pro rodiče, výchovné pracovníky a děti, jejímž cílem je informovat a vychovávat děti i mládež k zodpovědnosti, vědomosti a bezpečnému chování na silnici. 
Akce „Bezpečnost pro všechny“ probíhá v celkem dvaceti zemích a jedná se o největší osvětovou akci zaměřenou na bezpečnost silničního provozu, jakou kdy automobilový konstruktér zorganizoval.