Renault R-Link

Renault R-Link je dokonale integrovaný systém, který představuje velký posun v nabídce multimédií v automobilovém světě.


K dispozici máte v jediném zařízení současně:

  • Velkou dotykovou barevnou obrazovku s úhlopříčkou 7" (18 cm), jež si můžete nakonfigurovat podle vlastních potřeb

  • Navigační systém s technologií TomTom®

  • Informace o vozidle a aktuální jízdní údaje (dle modelu vozu)

  • Zadní parkovací kameru (v nabídce na přání podle zvoleného modelu)


Ale především je Renault R-Link stále připojen on-line. Na silnici Vám tak v nejrůznějších situacích poskytne podporu a důležité informace – například dopravní informace (prostřednictvím TomTom® LIVE) nebo aktuální předpověď počasí. Současně budete díky Renault R-Link ve spojení s okolím díky přístupu k Vašemu emailu nebo aktuálním informacím ze zpravodajských serverů. Mnoho dalších aplikací najdete na R-Link Store*.

DESIGN & ERGONOMIE

Propracovaný design

 

Na palubní desce v nových modelech Renault se systém R-Link s podobou dotykového tabletu vyjímá jako skutečný klenot a do automobilového světa přináší technologie a design, který najdeme u Smartphone: velkou dotykovou obrazovku s moderním rozhraním a výjimečně propracovanou grafikou.

Intuitivní


Systém R-Link byl maximálně uzpůsoben používání v automobilu: velká dotyková obrazovka umožňuje snadné ovládání a je navíc (podle modelu) doplněna i o další ovládací rozhraní pro snadné použití při jízdě - ovládání pod volantem, ovládání na středové konzole. Informace a funkce jsou znázorněny ikonami ve stylu Smartphone, které jsou jasné, přehledné a velmi rychle čitelné.

Personalizace

 

Systém R-Link je uzpůsobený Vašim potřebám a zjednodušuje Vám život. Můžete si upravit podobu úvodní stránky, vytvořit vlastní uživatelský profil, přidávat položky do menu "Oblíbené" pro rychlejší přístup, nebo stáhnout telefonní adresář z Vašeho Smartphone.

Ergonomický


Systém R-Link, včetně ovládacích rozhraní, je umístěný na palubní desce vozu tak, aby bylo jeho ovládání vždy na dosah ruky a bylo maximálně bezpečné. Je to jednoduchý a velmi dobře přístupný systém s dotykovou obrazovkou a přehlednými ikonami. Další ovládací rozhraní - panel pod volantem, ovládání tlačítky na panelu rádia, joystick na středové konzoli (podle modelu) - dále zlepšují ergonomii ovládání celého systému. Některé zábavní funkce jsou během jízdy blokovány a je možné je používat pouze ve stojícím voze (prohlížení fotografií, videa), aby byla zajištěna bezpečnost posádky.

NAVIGAČNÍ SYSTÉM

On-line navigace TomTom®

 

Navigační systém TomTom® s LIVE službami nabízí funkci HD Traffic®, díky níž získáváte nejlepší dopravní informace v reálném čase pro výpočet optimální trasy, aby byla Vaše cesta maximálně efektivní. Dále máte k dispozici bezpečnostní dopravní hlášení, funkci vyhledávání turistických informací a přístup k místní předpovědi počasí.

MULTIMÉDIA

Jednoduchý multimediální systém

 

Systém R-Link Vám umožní poslouchat rádio, přehrávat oblíbené skladby z externích zdrojů (USB + Jack, USB + CD + Jack; podle modelu), nebo díky technologii Bluetooth přehrávat hudbu uloženou ve Vašem mobilním telefonu (funkce audiostreaming). Ve stojícím vozidle si můžete také prohlížet fotografie nebo videonahrávky.

 

TELEFON

Hands-free sada

 

Po usednutí do vozu se systém R-Link automaticky připojí ke spárovanému telefonu prostřednictvím technologie Bluetooth a provede synchronizaci adresáře kontaktů. Podle typu telefonu se u kontaktů zobrazují i přiřazené fotografie.


Telefonovat je velice snadné díky možnosti vytáčet telefonní číslo na klávesnici, procházet telefonní seznam ze spárovaného telefonu, nebo díky přístupu k historii volání.

VOZIDLO

Driving Eco²
 
V rámci menu Vozidlo můžete (podle modelu) získat přehled o různých aspektech ujeté trasy.
- Bilance trasy Vám pomůže vyhodnotit Vaši cestu po stránce spotřeby paliva a jízdního stylu. Nejen, že se zobrazí údaje z palubního počítače (ujetá vzdálenost, průměrná spotřeba, průměrná rychlost atd.), ale systém zobrazí i doplňkové údaje, jako je vzdálenost, kterou jste ujeli bez jakékoliv spotřeby paliva (při zařazeném rychlostním stupni a nesešlápnutém plynovém pedálu). Systém R-Link navíc ohodnotí Váš styl řízení na základě třech kritérií (zrychlení, řazení, předvídání situace) a udělí Vám celkovou známku (stupnice 0 - 100).
- Eko-průvodce Vám na základě hodnocení na konci trasy poskytne praktické rady a doporučení, jak zlepšit návyky při řízení a styl jízdy tak, abyste dosáhli lepší spotřeby paliva.

Menu Take Care:

 

Podle zvoleného modelu vozu je součásní systému R-Link i displej zobrazující aktuální míru znečištění vnějšího prostředí a kvalitu vzduchu. Pokud se vůz nachází v oblasti se znečištěným vzduchem, automaticky aktivuje vnitřní okruh cirkulace vzduchu v kabině, aby zamezil přívodu znečištěného vzduchu do kabiny.
Dále může být součástí systému R-Link (podle zvoleného modelu) i ionizátor vzduchu v kabině, jež snižuje přítomnost bakterií a alergenních částic, aby byl vzduch v kabině čistší. Aromatický osvěžovač vzduchu Vám pak umožní střídat podle nálady dvě vůně osvěžovače vzduchu (celkově nabízeno osm aromatických náplní).

SLUŽBY

Aplikace pro R-Link:

 

Systém R-Link Vám umožňuje využívat široké nabídky on-line aplikací. Díky nim můžete být ve spojení se svým okolím i na cestách, získávat různé užitečné informace, nebo mít přehled o aktuálím zpravodajství. Součástí nabízených aplikací jsou i asistenční služby a aplikace pro zábavu na cestách (některé jsou dostupné pouze při zastaveném voze).


Příklady aplikací: Předpověď počasí pro aktuální polohu, R-Link Tweet, Email, Renault Assistance, přístup do R-Link Store*, R-Sound Effect.


*R-Link Store je on-line internetový obchod, kde můžete získávat různé aplikace pro Váš R-Link.

 

MULTIMEDIÁLNÍ DOTYKOVÝ TABLET S ON-LINE PŘIPOJENÍM