Objevte Optimalizátor dojezdu: výběr technologií k optimalizaci vašeho dojezdu

1) Rekuperační brzdění

Zpomalte, nabíjejte! Chcete-li optimalizovat dojezd vašeho vozu Renault ZOE, naši inženýři použili systém, který dokáže rekuperovat energii při zpomalování a brzdění. Baterie se sama nabíjí, když sundáte nohu z plynového pedálu a také když použijete brzdový pedál.

2) Tepelné čerpadlo

Chcete klimatizaci nebo vyhřívání aniž byste spotřebovali příliš energie z baterie vašeho vozu Renault ZOE? S tepelným čerpadlem to lze! Má 2 funkce: chlazení prostoru pro cestující na základě principu tradiční moderní klimatizace nebo vyhřívání pomocí energie z okolního vzduchu. Je to chytré!

3) Pneumatiky Michelin Energy™ E-V

Využijte co nejvíce z ultranízkého valivého odporu první řady pneumatik MICHELIN navržených exkluzivně pro elektromobily. To vše bez vlivu na brzdný výkon nebo ovladatelnost  vozu Renault ZOE.

Využijte výhod inteligentní nabíječky

4) Nabíječka Caméléon™

Nabíječka Caméléon™ vždy využije maximální dostupný výkon nabíjecí a tím podstatně sníží dobu nabíjení. Umožňuje vám během krátké doby nabíjení nabít baterii tak, aby zvládla velkou část celkového dojezdu.

Užijte si možností nabíjení, než vyjedete

5.1) Předběžná příprava baterie

Nová baterie Z.E. 40 pro vůz Renault ZOE má možnost předehřevu v chladných klimatických podmínkách. Tato funkce zahřeje baterii vašeho vozu Renault ZOE a v případě potřeby ji dokonce dokáže ochladit. Při jízdě tento systém automaticky udržuje optimální teplotu baterie.

5.1) Časovač vyhřívání vozu

Systém předběžného vyhřívání interiéru vám umožňuje naprogramovat spuštění vyhřívání či klimatizace, když se váš Renault ZOE stále nabíjí. S touto funkcí se energie pro vytápění nebo chlazení nepoužije z baterie.