asistenční systémy řidiče

zdokonalený požitek z jízdyRenault Megane
Megane E-Tech

vnitřní zpětné zrcátko s možností digitálního zobrazení

Už žádné problémy způsobené spolujezdcem nebo zavazadly v kufru, které vám brání ve výhledu. Zpětné zrcátko přijímá obraz přímo z kamery umístěné na zadním okně.

Renault Megane E-Tech 100% electric – aktivní asistenční systém řidiče

active driver assist

Přizpůsobte si, jak 100% elektrický Megane E-Tech  bude reagovat v různých dopravních podmínkách. Systém se aktivuje při rychlostech od 0 do 170 km/h, reguluje rychlost a zachovává bezpečnou vzdálenost od vozů jedoucích vpředu, přičemž vás současně udržuje uprostřed vašeho jízdního pruhu. V dopravní zácpě se vozidlo automaticky zastaví a rozjede, což zvyšuje pohodlí a klid.

a mnohem více...

Renault Megane E-Tech 100% electric – adaptivní LED světlomety vision

světlomety adaptive LED vision (včetně funkce mlhovek)

Systém automaticky upravuje tvar světelného kuželu podle dopravních podmínek a počasí, aby zvýšil vaše pohodlí a bezpečnost.

Renault Megane E-Tech 100% electric – automatické přepínání dálkových světel

automatické přepínání dálkových světel

Aktivuje se pomocí kamery v horní části čelního skla. Kamera analyzuje světelný tok v závislosti na světelných a dopravních podmínkách.

Renault Megane E-Tech E-Tech 100% electric– asistent rozjezdu do kopce

asistent rozjezdu do kopce

Automaticky udržuje brzdný tlak po dobu 2 sekund, takže máte čas sundat nohu z brzdy a sešlápnout plynový pedál. Systém se aktivuje, když je sklon vozovky větší než 3 %.

Renault Megane E-Tech 100% electric – inteligentní adaptivní tempomat

inteligentní adaptivní tempomat

Pomáhá udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidla před vámi. Systém začne brzdit, pokud je vzdálenost příliš krátká a naopak přidá plyn, jakmile je cesta opět volná. Identifikuje také souvislosti na silnici, jako jsou dopravní zácpy nebo kruhové objezdy a včas upraví rychlost.

Renault Megane E-Tech 100% electric – adaptivní tempomat

adaptivní tempomat

Pomáhá vám při jízdě udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidla před vámi. Systém začne brzdit, pokud je vzdálenost příliš krátká a naopak přidá plyn, jakmile je cesta opět volná.

Renault Megane E-Tech 100% electric – tempomat a omezovač rychlosti

tempomat a omezovač rychlosti

Během jízdy ovládejte rychlost vozu pomocí tlačítek na volantu. Nastavte si maximální rychlost tak, abyste dodržovali rychlostní limity na silnici.