solarbay

panoramatická střecha solarbayRenault Scenic

Inovativní skleněnou panoramatickou střechu solarbay můžete podle potřeby učinit průhlednou nebo neprůhlednou – částečně, nebo zcela. Ovládejte ji tlačítkem nebo hlasovým ovládáním ve vybraných jazycích přes Asistenta Google . Tepelný komfort a jas zaručeny v létě i v zimě.

Youtube je deaktivován. Povolit uložení sociálních souborů cookie pro přístup k obsahu videa.

solarbay, snadné používání

k dispozici 4 režimy neprůhlednosti

solarbay se aktivuje hlasem prostřednictvím Asistenta Google nebo tlačítkem umístěným na stropě vozu Scenic E-Tech 100% elektrický. Čtyři možné režimy neprůhlednosti pro dokonalý komfort. I když je střecha neprůhledná, můžete si užívat přirozeného světla.

solarbay – 100% elektrický Scenic E-Tech
zcela neprůhledná střecha
solarbay – 100% elektrický Scenic E-Tech
neprůhledná střecha vzadu
solarbay – 100% elektrický Scenic E-Tech
neprůhledná střecha vpředu
solarbay – 100% elektrický Scenic E-Tech
plně průhledná střecha

špičková technologie

technologie – solarbay – 100% elektrický Renault Scenic E-Tech

inovativní technologie vměstnané do 1 m²

Solarbay je výsledkem společného vývoje firem Renault a Saint-Gobain. Základem je plně elektronický systém AmpliSky® firmy Saint-Gobain Sekurit. Tato technologie využívá PDLC* fólii mezi dvěma skleněnými deskami, které jsou nabité elektrickým proudem, jenž mění uspořádání tekutých krystalů. Díky této konstrukci se výška vozidla snížila o 30 milimetrů, což přispělo ke zlepšení aerodynamiky a dojezdu vozu Scenic E-Tech 100% elektrický.

*tekuté krystaly rozptýlené v polymeru

recyklovatelnost – solarbay – 100% elektrický Renault Scenic E-Tech

recyklovatelná a opravitelná skleněná střecha

Sklo ve střeše solarbay vašeho vozu Scenic E-Tech 100% elektrický obsahuje přibližně 50 % recyklovaného automobilového skla, které se získává v různých fázích výroby v závodech společnosti Saint-Gobain Sekurit.

 

Sklo Solarbay má dvě mikrotenké vrstvy, které poskytují vynikající tepelnou ochranu během jízdy. Ve srovnání s běžnými střechami tak má i menší emisní stopu CO2.

 

Po skončení životnosti se sklo rozemele, přefiltruje a recykluje do nového autoskla. Fólie PDLC i PVB* lze znovu použít k jiným účelům. To znamená, že Solarbay má více než 90% míru recyklovatelnosti. 

 

V případě nehody lze sklo vyměnit stejně snadno jako běžnou prosklenou střechu, protože všechny jeho součásti lze vyměnit jednotlivě.


*Polyvinylbutyral