Caudron-Renault RafaleRENAULT RAFALE E-TECH HYBRID

Caudron-Renault Rafale – název, duch, příběh

Rafale, název, duch, příběh

Legendární letoun Caudron-Renault Rafale nesl všechny genetické rysy našeho nového stroje: jedinečnou technologii, odvahu, obratnost a design. Renault Rafale vzdává hold zkušenostem, technologiím a vizím, které vycházejí z naší historie v leteckém průmyslu. ​

20. léta 20. století

letecká, železniční a silniční doprava

Renault byl průkopníkem​ při vývoji motorů pro automobily, vlaky i letadla.

1933

krok do letectví

Louis Renault, okouzlený letectvím a světem amatérských leteckých závodů, kupuje společnost Caudron a zakládá Caudron-Renault.

Caudron-Renault Rafale – historie
Caudron-Renault Rafale – historie
Caudron-Renault Rafale – design
Caudron-Renault Rafale – historie
Caudron-Renault Rafale – historie
Caudron-Renault Rafale – historie

příběh úspěchu

Tento průkopnický duch, chuť překonávat hranice, se výrazně projevil již ve 30. letech 20. století, kdy byly „esy“ letectví Hélène Boucherová, Maryse Bastié, Madeleine Charnaux, Maryse Hilszová... 

Caudron-Renault Rafale – Hélène Boucherová

Hélène Boucher

Úvod

Skvělá letkyně Hélène Boucherová podepisuje v červnu 1934 smlouvu s mladou společností Caudron-Renault. 

Dosáhla mnoha úspěchů: světový rekord na 1000 km pro lehká letadla, mezinárodní rychlostní rekord na 100 km všech kategorií, rekord na 1000 km s průměrnou rychlostí 409 km/h.

 

Po dvanácti hodinách letu s letounem Caudron-Rafale se 8. července 1934 umístila na druhém místě ve dvanáctihodinovém závodě v Angers. O měsíc později, za kniplem jednoplošníku Caudron-Renault o výkonu 140 koní, vytváří ženský světový rekord s rychlostí 445 km/h!

a mnoho dalších rekordů...

Maryse Hilszová

Maryse Hilszová, odhodlaná žena činu, byla držitelkou mnoha rychlostních a dálkových rekordů. Dne 30. prosince 1938 překonala rekord v délce letu bez mezipřistání v letounu kategorie 1, když na stroji Caudron Simoun doletěla z Istres do Port Etienne (Mauretánie). Letová vzdálenost činila 3 230 km.

Madeleine Charnaux

Tato pilotka zaměstnaná společností Caudron-Renault, byla vůbec první ženou, která získala kvalifikaci pro létání za špatné viditelnosti. Za kniplem svého letounu Rafale překonala řadu rekordů, včetně ženského a celkového rychlostního rekordu na 1 000 km, rekordu dvojic na 100 km a poté i rekordu v sólovém závodě. 

Maryse Bastié

Jako první francouzská letkyně vytvořila několik ženských rekordů. Sotva měsíc po zmizení Jeana Mermoze přeletěla jižní Atlantik z Dakaru do Natalu za 12 hodin a 5 minut, a to sólově v kokpitu letounu Caudron Simoun o výkonu 220 koní. Vytvořila tak ženský světový rychlostní rekord na této trase.

Caudron-Renault Rafale – historie

odvaha, emoce, úspěch

Stejně jako F1® dnes bylo sportovní letectví ve 30. letech 20. století laboratoří pro špičkový výzkum a vývoj. Vysoké standardy, inovace a snaha udělat něco navíc jsou hodnoty, které obstály ve zkoušce času a které se dnes odrážejí v našich kancelářích, továrnách a produktech. Renault Rafale je toho zářným příkladem.

více informací již brzy

Rafale E-Tech hybrid

zpět na hlavní stranu
Rafale E-Tech hybrid – SUV kupé

dostávejte informace o jeho uvedení na trh

registrujte se
Renault Rafale E-Tech hybrid

repliky letounu Caudron-Renault C.450

podívejte se na kolekci v The Renault Originals
The Renault Originals