RENAULT SCENIC VISION

RENAULT SCENIC VISION

více než koncept, je to touha

SCENIC VISION

ZNOVUOBJEVOVÁNÍ VOZU PRO ŽIVOT

Renault Scenic Vision je koncept s elektrickým pohonem a vodíkovým prodlužovačem dojezdu. Z hlediska životního prostředí, bezpečnosti a inkluze je ztělesněním strategických závazků udržitelného rozvoje značky Renault.

 

Renault Scenic Vision se zaměřuje na pokrokový design a funkce a využívá především recyklované a recyklovatelné materiály, čímž posouvá mobilitu do nové éry.

1.

H₂-Tech konceptvodíkový elektrický hybrid

95 %

recyklovatelnýsoučástí je i baterie

70 %

recyklovaných materiálů při výrobě

24 %

více viditelnosti z vozu

zameren-na-design

Odpovědný design

Renault Scenic Vision spojuje design s efektivitou, cenovou dostupností a ekologickou udržitelností a prozkoumává zcela nový způsob dopravy. Renault Scenic Vision představuje novou rétoriku velkorysých tvarů s měkkými a strukturovanými křivkami.

zameren-na-klima

odpovědný design

95 % materiálů koncepčního vozu Renault Scenic Vision, včetně baterie, je recyklovatelných. 70 % materiálů uvnitř tohoto koncepčního vozu již bylo recyklováno. 100 % materiálů uvnitř vozu, které přicházejí do styku s cestujícími, bylo recyklováno.

HYBRIDNÍ POHONNÁ JEDNOTKA:

VODÍKOVÁ, ELEKTRICKÁ

elektrické potěšení rozšířené o vodík

elektromotor nové generace

Synchronní elektromotor s vinutým rotorem nové generace poskytuje výkon 160 kW bez použití prvků vzácných zemin. Recyklovatelná baterie o kapacitě 40 kWh, která se vyrábí ve Francii, je o polovinu lehčí, levnější a kompaktnější než baterie obdobného elektromobilu.

prodlužovač dojezdu

Kapacitu elektrické baterie 40 kWh doplňuje palivový článek o výkonu 16 kW, který prodlužuje dojezd. Stačí jedna zastávka na doplnění zeleného vodíku, která trvá méně než 5 minut, a můžete ujet více než 800 km bez nutnosti dobíjení. Snižuje se tak vaše uhlíková stopa.

jízda bez omezení

Už žádné omezení díky vodíkovému prodlužovači dojezdu. Při jízdě můžete plně využívat výhod elektrického pohonu s okamžitou akcelerací, tichou jízdou a bez vibrací. Vůz vypouští pouze vodní páru, takže při jízdě neznečišťuje životní prostředí.

První koncepční osobní vůz s palivovým článkem o výkonu 15 kW. Rozšiřuje možnosti elektrické baterie o kapacitě 40 kWh a prodlužuje dojezd vozu.

zameren-na-bezpecnost

Bezpečnostní kouč

90 % nehod je způsobeno lidskou chybou v kombinaci se špatnými dopravními podmínkami. Bezpečnostní kouč pomáhá řidiči předvídat rizikové oblasti a chování. V kombinaci se standardními palubními bezpečnostními systémy pomáhá snížit počet nehod až o 70 %.

heart rate sensor - Renault Scenic Vision

MONITORING ZDRAVÍ

Známky únavy a vyčerpání jsou monitorovány pomocí kamery a senzorů umístěnými ve volantu.

accelerator pedal - Renault Scenic Vision

"HAPTICKÝ" PLYNOVÝ PEDÁL

Plynový pedál vibruje, jakmile je rozpoznáno nebezepečí na silnici.

controlled driving - Renault Scenic Vision

ŘÍZENÍ POD KONTROLOU

Senzory umístěné ve voze analyzují různé parametry (zrychlení, plynulost jízdy, nedostatek pozornosti, rychlost a další). V případě potenciálně nebezpečných situací zasáhne Safety Coach tak, aby se předešlo dopravní nehodě.

SCENIC VISION

ZLEPŠENÍ VÝHLEDU O 24 %

Kapota zmizí ze zorného pole řidiče díky obrazu z přední kamery, který se promítá na průhledový displej na přístrojové desce. Poskytuje o 24 % lepší výhled dopředu pro bezpečnější a jedinečný zážitek z jízdy.

zameren-na-cloveka

10 KONFIGUROVATELNÝCH WIDGETŮ OBRAZOVEK

10 přizpůsobitelných, intuitivních a konfigurovatelných obrazovek je věnováno různým funkcím, jako je teplota, srdeční tep, hudba, multimédia atd.

nastavení sedadla/opěrky lýtek – Renault Scenic Vision
nastavení sedadla/opěrky lýtek
ukazatel baterie – Renault Scenic Vision
ukazatel baterie
znečištění – Renault Scenic Vision
znečištění
důležité funkce – Renault Scenic Vision
důležité funkce
teplota v kabině – Renault Scenic Vision
teplota v kabině
hudba – Renault Scenic Vision
hudba
video – Renault Scenic Vision
video
navigace – Renault Scenic Vision
navigace
Alt
  • ergonomický kokpit

   Kokpit reagující na podněty se přizpůsobuje tvaru těla řidiče a zajišťuje optimální polohu za volantem. Pohybuje se společně se sedadlem řidiče.

  • rozlučte se s palubní deskou
   rozlučte se s palubní deskou

   Průhledná obrazovka navazující na čelní sklo, rozdělená na část pro řidiče a část pro spolujezdce, nahrazuje palubní desku.

  • čistička vzduchu

   Ventilační otvory na dveřích rozptylují vyčištěný vzduch do prostoru pro cestující.

  • Zvuk bublin, zvuková opěrka hlavy
   Zvuk bublin, zvuková opěrka hlavy

   Nemusíte otáčet hlavu ani se vytáčet, abyste mohli mluvit s ostatními cestujícími. Každá opěrka hlavy má vlastní reproduktor, a dokonce i vlastní kameru, která zobrazuje její obraz na obrazovce!

objevujte dále...

concept car - Renault

Renault koncepční vozy

Zažijte inovace prostřednictvím koncepčních vozů, které ukazují cestu budoucím vozidlům Renault.

new range - Renault

Renault vozy

Elektrický, hybridní nebo plug-in hybrid... Najděte vůz Renault, které je pro vás ten pravý.

95% recyklovatelné: v souladu s evropskou směrnicí 2005/64/EC o schválení typu recyklace. Postupujte podle aktuálních recyklačních kanálů pro díly a materiály s ukončenou životností.

70 % recyklovaných materiálů: ZHCB nepoužívá žádné suroviny a obsahuje 70 % recyklovaných materiálů pocházejících ze stávajících recyklačních kanálů nebo budoucích kanálů ve vývoji pro rok 2030+. Toto je jeden z hlavních bodů kruhového designu používaných v našich budoucích vozidlech.

První koncepční vůz H2-tech: podle interní srovnávací studie z března 2022 se jedná o první koncepční vůz s palivovým článkem o výkonu 16 kW na osobním voze, který prodlužuje dojezd 40 kWh elektrické baterie (prodlužovač dojezdu)