RENAULT SCENIC VISION

RENAULT SCENIC VISION

více než koncept, je to touha

Youtube je deaktivován. Povolit uložení sociálních souborů cookie pro přístup k obsahu videa.

ZNOVUOBJEVOVÁNÍ VOZU PRO ŽIVOT

Renault Scenic Vision je koncept s elektrickým pohonem a vodíkovým prodlužovačem dojezdu. Z hlediska životního prostředí, bezpečnosti a inkluze je ztělesněním strategických závazků udržitelného rozvoje značky Renault.

 

Renault Scenic Vision se zaměřuje na pokrokový design a funkce a využívá především recyklované a recyklovatelné materiály, čímž posouvá mobilitu do nové éry.

1.

H₂-Tech koncept

95 %

recyklovatelný

70 %

recyklovaných materiálů při výrobě

24 %

více viditelnosti z vozu

design centric

Odpovědný design

Renault Scenic Vision spojuje design s efektivitou, cenovou dostupností a ekologickou udržitelností a prozkoumává zcela nový způsob dopravy. Renault Scenic Vision představuje novou rétoriku velkorysých tvarů s měkkými a strukturovanými křivkami.

 • Odpovědný design – Renault Scenic Vision
 • Odpovědný design – Renault Scenic Vision
 • Odpovědný design – Renault Scenic Vision
 • Odpovědný design – Renault Scenic Vision
 • Odpovědný design – Renault Scenic Vision

environment centric

odpovědný design

95 % materiálů koncepčního vozu Renault Scenic Vision, včetně baterie, je recyklovatelných. 70 % materiálů uvnitř tohoto koncepčního vozu již bylo recyklováno. 100 % materiálů uvnitř vozu, které přicházejí do styku s cestujícími, bylo recyklováno.

HYBRIDNÍ POHONNÁ JEDNOTKA:

VODÍKOVÁ, ELEKTRICKÁ

elektrické potěšení rozšířené o vodík

Synchronní elektromotor s vinutým rotorem nové generace poskytuje výkon 160 kW bez použití prvků vzácných zemin. Recyklovatelná baterie o kapacitě 40 kWh, která se vyrábí ve Francii, je o polovinu lehčí, levnější a kompaktnější než baterie obdobného elektromobilu.

Kapacitu elektrické baterie 40 kWh doplňuje palivový článek o výkonu 16 kW, který prodlužuje dojezd. Stačí jedna zastávka na doplnění zeleného vodíku, která trvá méně než 5 minut, a můžete ujet více než 800 km bez nutnosti dobíjení. Snižuje se tak vaše uhlíková stopa.

Už žádné omezení díky vodíkovému prodlužovači dojezdu. Při jízdě můžete plně využívat výhod elektrického pohonu s okamžitou akcelerací, tichou jízdou a bez vibrací. Vůz vypouští pouze vodní páru, takže při jízdě neznečišťuje životní prostředí.

safety centric

Bezpečnostní kouč

90 % nehod je způsobeno lidskou chybou v kombinaci se špatnými dopravními podmínkami. Bezpečnostní kouč pomáhá řidiči předvídat rizikové oblasti a chování. V kombinaci se standardními palubními bezpečnostními systémy pomáhá snížit počet nehod až o 70 %.

heart rate sensor - Renault Scenic Vision

MONITORING ZDRAVÍ

Známky únavy a vyčerpání jsou monitorovány pomocí kamery a senzorů umístěnými ve volantu.

accelerator pedal - Renault Scenic Vision

"HAPTICKÝ" PLYNOVÝ PEDÁL

Plynový pedál vibruje, jakmile je rozpoznáno nebezepečí na silnici.

controlled driving - Renault Scenic Vision

ŘÍZENÍ POD KONTROLOU

Senzory umístěné ve voze analyzují různé parametry (zrychlení, plynulost jízdy, nedostatek pozornosti, rychlost a další). V případě potenciálně nebezpečných situací zasáhne Safety Coach tak, aby se předešlo dopravní nehodě.

visibility improved by 24% - Renault Scenic Vision

ZLEPŠENÍ VÝHLEDU O 24 %

Kapota zmizí ze zorného pole řidiče díky obrazu z přední kamery, který se promítá na průhledový displej na přístrojové desce. Poskytuje o 24 % lepší výhled dopředu pro bezpečnější a jedinečný zážitek z jízdy.

human centric

palubní deska

10 KONFIGUROVATELNÝCH WIDGETŮ OBRAZOVEK

10 přizpůsobitelných, intuitivních a konfigurovatelných obrazovek je věnováno různým funkcím, jako je teplota, srdeční tep, hudba, multimédia atd.

nastavení sedadla/opěrky lýtek – Renault Scenic Vision
nastavení sedadla/opěrky lýtek
ukazatel baterie – Renault Scenic Vision
ukazatel baterie
znečištění – Renault Scenic Vision
znečištění
důležité funkce – Renault Scenic Vision
důležité funkce
teplota v kabině – Renault Scenic Vision
teplota v kabině
hudba – Renault Scenic Vision
hudba
video – Renault Scenic Vision
video
navigace – Renault Scenic Vision
navigace
Alt
  • ergonomický kokpit

   Kokpit reagující na podněty se přizpůsobuje tvaru těla řidiče a zajišťuje optimální polohu za volantem. Pohybuje se společně se sedadlem řidiče.

  • rozlučte se s palubní deskou
   rozlučte se s palubní deskou

   Průhledná obrazovka navazující na čelní sklo, rozdělená na část pro řidiče a část pro spolujezdce, nahrazuje palubní desku.

  • přenos obsahu

   Obsah chytrého telefonu můžete přenést na obrazovku v kokpitu, kde se zobrazuje také obraz pořízený kamerou umístěnou v přední části vozu Renault Scenic Vision.

  • čistička vzduchu

   Ventilační otvory na dveřích rozptylují vyčištěný vzduch do prostoru pro cestující.

  • Zvuk bublin, zvuková opěrka hlavy
   Zvuk bublin, zvuková opěrka hlavy

   Nemusíte otáčet hlavu ani se vytáčet, abyste mohli mluvit s ostatními cestujícími. Každá opěrka hlavy má vlastní reproduktor, a dokonce i vlastní kameru, která zobrazuje její obraz na obrazovce!

objevujte dále...

concept car - Renault

Renault koncepční vozy

Zažijte inovace prostřednictvím koncepčních vozů, které ukazují cestu budoucím vozidlům Renault.

new range - Renault

Renault vozy

Elektrický, hybridní nebo plug-in hybrid... Najděte vůz Renault, které je pro vás ten pravý.

95% recyklovatelné: v souladu s evropskou směrnicí 2005/64/EC o schválení typu recyklace. Postupujte podle aktuálních recyklačních kanálů pro díly a materiály s ukončenou životností.

70 % recyklovaných materiálů: ZHCB nepoužívá žádné suroviny a obsahuje 70 % recyklovaných materiálů pocházejících ze stávajících recyklačních kanálů nebo budoucích kanálů ve vývoji pro rok 2030+. Toto je jeden z hlavních bodů kruhového designu používaných v našich budoucích vozidlech.

První koncepční vůz H2-tech: podle interní srovnávací studie z března 2022 se jedná o první koncepční vůz s palivovým článkem o výkonu 16 kW na osobním voze, který prodlužuje dojezd 40 kWh elektrické baterie (prodlužovač dojezdu)