bezpečnostní funkce a vlastnosti

bezpečnostní funkce a vlastnostiRenault Rafale

pokročilé asistenční systémy řidiče

V rámci programu Human First vyvinula společnost Renault 32 pokročilých asistenčních systémů, které zvyšují bezpečnost jízdy a poskytují větší klid.

více informací o systému ADAS Renault

řízení

parkování

bezpečnost

bezpečnostní prvky

Renault neustále inovuje prostřednictvím laboratoře zaměřené na výzkum a vývoj inovativních bezpečnostních systémů a od roku 2010 spolupracuje v rámci jedinečného partnerství s hasiči. Na řešení jako QRescue, Přístup pro hasiče nebo také SD spínač tak bylo podáno více než 2 000 patentů.

Renault Rafale E-Tech hybrid – bezpečnostní skóre a bezpečnostní kouč

bezpečnostní skóre

Bezpečnostní skóre pomáhá řidiči analyzovat údaje o rychlosti, trajektorii a bezpečné vzdálenosti přenášené během jízdy. Po každé jízdě zobrazí skóre řidiče v rozmezí 0 až 100 bodů. Může jim pak poskytnout individuální tipy, jak zlepšit jejich řízení.

Renault Rafale E-Tech hybrid – aktivní nouzové brzdění

aktivní nouzové brždění po nehodě

Nouzový systém pro zabránění hromadné kolize automatickou aktivací brzd po nárazu. Pomáhá předcházet nebo zmírnit závažnost sekundární kolize, ke které může dojít, pokud vůz pokračuje v jízdě a vymkne se vaší kontrole.

Renault Rafale E-Tech hybrid – Renault QRescue

QRescue: QR kód, který šetří čas

Díky QR kódu QRescue na čelním a zadním skle vozidla Renault Rafale mají hasiči okamžitý přístup k technické dokumentaci vozidla, což jim usnadňuje rychlý a bezpečný zásah. Při poskytování pomoci obětem tak mohou v průběhu rozhodující hodiny* ušetřit až 15 drahocenných minut.

 

 

* kritický časový úsek po nehodě, kdy musí záchranáři převézt zraněné do nemocnice.