program Člověk na prvním místě – Renault

program human first

zvyšování bezpečnosti všech účastníků silničního provozu

 

 

Sdílení dat, crash testy, plnohodnotná cvičení... Značka Renault je odhodlána snižovat počet a závažnost nehod.

 

Její program „human first“, vyvinutý ve spolupráci s vědci, odborníky a hasiči, má jediný cíl: každodenně zvyšovat bezpečnost všech účastníků silničního provozu.​

Youtube je deaktivován. Povolit uložení sociálních souborů cookie pro přístup k obsahu videa.

32

pokročilých asistenčních systémů řidiče

více než

60

bezpečnostních prvků

více než

2 000

podaných bezpečnostních patentůOd roku 1969

více než

5 000

vyškolených hasičův 17 zemích

Jedinečná spolupráce značky Renault a hasičů

V rámci programu Člověk na prvním místě spojila značka Renault své síly s bratry Naudetovými, producenty oceňovaných dokumentárních filmů o 11. září a požáru Notre Dame, aby zdůraznila a vizuálně vyjádřila mimořádně úzkou spolupráci mezi Skupinou a týmy pro bezpečnost silničního provozu. Toto spojenectví mezi konstruktéry a výzkumem a vývojem představuje úžasné dobrodružství věnované „zlaté hodině“, drahocenným minutám, během nichž mají záchranáři největší šanci zachránit život.

výcvik hasičů – bezpečnost automobilů – Renault

výcvik hasičů

Jako jediná automobilka na světě dosadila do týmu konstruktérů podplukovníka hasičů na plný úvazek a jako jediná pravidelně spolupracuje s týmy pro bezpečnost silničního provozu. Značka Renault vycvičila během několika let 5 000 hasičů ze 19 zemí světa! Od roku 2023 se již plánují nové kurzy v Evropě a Latinské Americe.

QRescue – bezpečnost automobilů – Renault

QRescue: úspora času záchranných složek

Prostřednictvím QR kódu na čelním a zadním skle mají hasiči s QRescue Renault okamžitý přístup k „záchrannému listu“ vozu. 

 

Poskytuje hasičům všechny potřebné informace, které jim umožní pracovat efektivně a bezpečně. To může při poskytování pomoci obětem v průběhu rozhodující hodiny* ušetřit téměř 15 drahocenných minut.

 

*časové okno, kdy musí být pacientům poskytnuta definitivní traumatologická péče

Přístup pro hasiče – bezpečnost automobilů – Renault

Přístup pro hasiče

Přestože jsou naše vysokonapěťové baterie konstruovány tak, aby nedošlo k jejich poškození z vnitřních příčin, požár způsobený vnějšími příčinami je stále možný. Pokud se požár rozšíří na baterii, přístup pro hasiče – inovace od značkyRenault – vede do srdce baterie, kam mohou hasiči nasměrovat hasičské hadice. Doba odezvy se tak zkrátila z několika hodin na pět minut!

Spínač SD – bezpečnost automobilů – Renault

Spínač SD

„Spínač SD“ okamžitě odpojí baterii od vysokonapěťové sítě.

špičkové vozy v oblasti bezpečnosti​

Za 50 let přispěla značka Renault k pětinásobnému snížení počtu obětí na silnicích. Odborníci z laboratoře LAB (Laboratoř incidentologie a biomechaniky) a 600 inženýrů a techniků stále přicházejí s inovacemi, aby zvýšili bezpečnost nás všech. Celkem bylo podáno více než 2 000 patentů a vznikla řada špičkových technologických řešení, jako je například přístup pro hasiče nebo spínač SD. ​

adas – bezpečnost automobilů – Renault

pokročilé asistenční systémy řidiče (ADAS)

Pokročilé asistenční systémy řidiče (ADAS) jsou inteligentní systémy, které využívají pokročilé technologie (radary, kamery, umělou inteligenci atd.), aby pomáhaly řidičům při jízdě. 

 

Přesto 67 % řidičů asistenční systémy nevyužívá, pokud nejsou aktivovány automaticky (studie SSHRC z roku 2019)*. Renault se snaží tento trend zvrátit.

 

*varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent pro udržování vozidla v jízdním pruhu, inteligentní adaptivní tempomat, tempomat/omezovač rychlosti

zádržné systémy – automobilová bezpečnost – Renault

zádržné systémy

Pouze 25 % dětí je připoutáno správně (10 % není připoutáno vůbec)*: proto Renault vybavuje své vozy inovativními zádržnými systémy pro zvýšení bezpečnosti cestujících.

* studie/evropské projekty/IBSR belgická studie

zádržné systémy – automobilová bezpečnost – Renault

každodenní pokrok v oblasti bezpečnosti silničního provozu

Pracoviště, které v roce 1969 založily skupiny Renault a PSA, je laboratoří (LAB) pro výzkum nehod a biomechaniku, která se zabývá také studiem lidského chování. Jejím posláním je snížit počet obětí na silnicích. Za 50 let pomohla snížit počet usmrcených osob na pětinu předchozího stavu.

budoucnost bezpečné mobility​

Politika bezpečnosti silničního provozu značky Renault je rozdělena do pěti oblastí: zvyšování povědomí, prevence, náprava, ochrana a záchrana. Neustále se objevují inovace, například Safety score a Safety coach, které mají přinést revoluci v bezpečnosti za volantem. 

budoucnost bezpečnosti ve vozech Renault

H1st vision

H1st vision ztělesňuje naši vizi bezpečnější budoucnosti mobility a výzkumného a vývojového programu značky Renault s názvem Human first. ​

 


Tento koncept vznikl ve spolupráci 12 firem v ekosystému Software République. Ztělesňuje vizi budoucnosti mobility s technologií přispívající k bezpečnosti všech účastníků silničního provozu.

Alt Image C29

bezpečnost, neustálé inovace

Ve snaze přispět ke snížení počtu nehod na silnicích značka Renault
neustále inovuje a uplatňuje dvě velmi reálné strategie: prevenci
nehod a usnadnění práce záchranářů. Nové moderní prvky
přinesou revoluci v oblasti bezpečné jízdy: Bezpečnostní skóre, Bezpečnostní kouč,
Bezpečnostní strážce.

Roads

Jízdní simulátor ROADS

Revoluční nástroj pro testování dynamického chování vozidla, asistenčních systémů řidiče a všech informačních systémů řidiče představuje velký skok v oblasti výzkumu bezpečnosti.

safety by Renault: sécurité par Renault

objevujte dál