program Člověk na prvním místě – Renault

program human first

zvyšování bezpečnosti všech účastníků silničního provozu

 

 

Sdílení dat, crash testy, plnohodnotná cvičení... Značka Renault je odhodlána snižovat počet a závažnost nehod.

 

Její program „human first“, vyvinutý ve spolupráci s vědci, odborníky a hasiči, má jediný cíl: každodenně zvyšovat bezpečnost všech účastníků silničního provozu.​

Youtube je deaktivován. Povolit uložení sociálních souborů cookie pro přístup k obsahu videa.

32

pokročilých asistenčních systémů řidiče

více než

60

bezpečnostních prvků

více než

2 000

podaných bezpečnostních patentů

více než

5 000

vyškolených hasičů

Jedinečná spolupráce značky Renault a hasičů

V rámci programu Člověk na prvním místě spojila značka Renault své síly s bratry Naudetovými, producenty oceňovaných dokumentárních filmů o 11. září a požáru Notre Dame, aby zdůraznila a vizuálně vyjádřila mimořádně úzkou spolupráci mezi Renaultem a týmy pro bezpečnost silničního provozu. Toto spojení konstruktérů a oddělení výzkumu a vývoje se zaměřuje na drahocenné minuty bezprostředně po nehodě, během nichž mají poskytovatelé první pomoci největší šanci zachránit život.

výcvik hasičů – bezpečnost automobilů – Renault

výcvik hasičů

Jako jediná automobilka na světě dosadila do týmu konstruktérů podplukovníka hasičů na plný úvazek a jako jediná pravidelně spolupracuje se záchranářskými jednotkami. Značka Renault vycvičila během několika let 5 000 hasičů ze 17 zemí světa! Od roku 2023 se již plánují nové kurzy v Evropě a Latinské Americe.

QRescue – bezpečnost automobilů – Renault

QRescue: úspora času záchranných složek

Prostřednictvím QR kódu na čelním a zadním skle mají hasiči s QRescue Renault okamžitý přístup k „záchrannému listu“ vozu. 

 

Poskytuje hasičům všechny potřebné informace, které jim umožní pracovat efektivně a bezpečně. To může při poskytování pomoci obětem v průběhu rozhodující hodiny* ušetřit téměř 15 drahocenných minut.

 

*časové okno, kdy musí být pacientům poskytnuta definitivní traumatologická péče

Přístup pro hasiče – bezpečnost automobilů – Renault

přístup pro hasiče

Přestože jsou naše vysokonapěťové baterie konstruovány tak, aby nedošlo k jejich poškození z vnitřních příčin, požár způsobený vnějšími příčinami je stále možný. Pokud se požár rozšíří na baterii, inovace od značky Renault umožňuje přístup do nitra baterie, kam mohou hasiči nasměrovat hasičské hadice. Doba hašení se tak zkrátila z několika hodin na pět minut.​

Spínač SD – bezpečnost automobilů – Renault

spínač SD

Aby se zabránilo riziku zasažení hasičů elektrickým proudem, „spínač sd“ – inovace značky Renault – okamžitě odpojí baterii od vysokonapěťové sítě.

špičkové vozy v oblasti bezpečnosti​

Za 50 let přispěla značka Renault k pětinásobnému snížení počtu obětí na silnicích. Odborníci z laboratoře LAB (Laboratoř incidentologie a biomechaniky) a 600 inženýrů a techniků stále přicházejí s inovacemi, aby zvýšili bezpečnost nás všech. Celkem bylo podáno více než 2 000 patentů a vznikla řada špičkových technologických řešení, jako je například přístup pro hasiče nebo spínač SD. ​

budoucnost bezpečné mobility​

budoucnost bezpečnosti ve vozech Renault

budoucnost bezpečnosti ve vozech Renault

Politika bezpečnosti silničního provozu značky Renault je rozdělena do pěti oblastí: zvyšování povědomí, prevence, náprava, ochrana a záchrana. Neustále se objevují inovace, například Bezpečnostní skóre, Bezpečnostní trenér a Bezpečnostní strážce, které mají přinést revoluci v bezpečnosti za volantem.

bezpečnost od značky Renault

objevujte dál