Zjistěte vše, co potřebujete vědět o LPG

Dvoupalivový systém LPG byl nově vylepšen přidáním ještě jednoduší, bezpečnější a účinnější technologie. Zjistěte vše, co potřebujete vědět o LPG Renault.

Co je LPG?

Technologie LPG Renault

prověřená technologie

LPG je zkapalněný ropný plyn (Liquified Petroleum Gas), který se vytváří stlačením butanu a propanu za účelem vytvoření kapaliny, což snižuje objem pro snadnější přepravu a použití.

Technologie LPG je dvoupalivový systém, který umožňuje jet s vozem buď s využitím běžného paliva nebo LPG, což prodlouží jeho dojezd.

Jak funguje technologie LPG Renault

Alt Image C29

LPG a benzin: jak to funguje?

LPG je zkapalněný ropný plyn, který se vyrábí stlačením butanu a propanu, kdy se změní z plynu na kapalinu, a snadněji se poté používá.

Vozy na LPG nejsou stejné jako elektrické hybridní vozy. Jsou vybaveny dvoupalivovým systémem se dvěma nádržemi: jedna je obvykle určena pro benzin a druhá pro LPG. Nádrž se obvykle nachází na místě vyhrazeném pro rezervní kolo, aby se zachoval objem zavazadlového prostoru. Plní se přes plnicí otvor ve víku nádrže.

Vozy na LPG jsou vybaveny zpětným ventilem, zařízením na vypnutí při 80% naplnění, ventilem pro nadměrném průtoku a tlakovým pojistným ventilem k zajištění bezpečného a správného použití.

Váš vůz jede na benzin stejně jako na LPG a může se automaticky přepínat mezi jednotlivými palivy, když dojde k vyprázdnění jedné nádrže. Můžete se rozhodnout, zda přepnete na běžné palivo nebo LPG jednoduchým přepnutím spínače.

Jak naplnit nádrž na LPG?

Technologie LPG Renault

snadno použitelná technologie

Vozy na LPG mají samostatnou nádrž umístěnou v prostoru pro rezervní kolo, což je skvělé pro zachování zavazadlového prostoru. Tuto nádrž lze naplnit na téměř každé čerpací stanici za méně než dvě minuty.

Má vůz při jízdě na LPG vyšší spotřebu?

Spotřeba LPG

palivo za nižší cenu

Spotřeba LPG je přibližně o 25 % vyšší, než je tomu u benzinu, avšak dvě nádrže nabízí dojezd, který daleko překračuje dojezd naftových vozů.
 

Kromě toho LPG je mnohem levnější a jeho cena je průměrně o 50 % nižší než benzínu a o 40 % nižší než cena nafty. Jeho vyšší spotřeba je proto kompenzována nižší cenou, což šetří vaše peníze.

Další časté otázky ohledně LPG:

způsobuje LPG nižší znečištění?

Vozy na LPG způsobují nižší znečištění než většina vozů se spalovacím motorem. Neobsahují žádné látky, které jsou jedovaté pro životní prostředí a nemají žádné emise jedovatých částic. Nabízí tedy skvělou alternativu pro ty, kdo chtějí pomoci snižovat znečištění planety související s provozem vozidel.

Renault Vozy na LPG jsou také vybaveny dodatečným filtrem k zajištění, aby vůz neuvolňoval do vzduchu žádné pevné částice.

je LPG úspornější?

Pro vozy na LPG neplatí omezení během smogových situací. Díky technologickým pokrokům dosaženým v průběhu posledních několika let, jsou způsobilé nést označení certifikace kvality ovzduší Crit’Air 1 a může vjíždět i do všech podzemních garáží a parkovišť.

jsou motory na LPG bezpečné?

Přestavba na LPG se provádí přímo při výrobě vozu, aby se zajistila optimální bezpečnost.

Vůz byl vybaven nádrží, která je odolnější než kdy dříve, s vysoce účinným pojistným ventilem a zpětným ventilem, zařízením na vypnutí plnění při 80% naplnění a regulačním ventilem při nadměrném průtoku, aby byla zajištěna minimální míra rizika. Kromě toho pro vozy na LPG a na přestavbu platí plná záruka výrobce.

Naše technologie LPG

Technologie GPL Renault

Objevte také...