Jak provádět údržbu elektromobilu Renault E-Tech 100% ELEKTRICKÝ

E-Tech 100% electric – údržba – Renault

údržba elektromobilů

Údržba elektromobilů s technologií E-Tech 100% elektrický vyžaduje specifické odborné znalosti. Naše síť je vyškolena pro práci na těchto vozech, přičemž kontroluje všechny prvky, které zaručují vaši bezpečnost a komfort.

I když je údržba elektromobilu méně náročná, doporučujeme provést jednou ročně kontrolu v naší síti.

úspora provozních nákladů

E-Tech 100% electric – opotřebovatelné díly – Renault

méně opotřebovatelných dílů

Protože není třeba měnit filtry, řemeny ani zapalovací svíčky, je potřeba méně servisních úkonů než u vozidel se spalovacím motorem. Kromě toho se brzdové destičky při rekuperačním brzdění opotřebovávají méně.

Údržba je snadná!

E-Tech 100% electric – nákladově efektivní údržba – Renault

nákladově efektivnější údržba

Náklady na údržbu elektromobilu jsou po třech letech o 23 % nižší než u stejného modelu se spalovacím motorem (studie probíhala ve Francii).

Po více než 6 letech používání může tento rozdíl dosáhnout až 50 % ve srovnání s modelem poháněným spalovacím motorem.

5 faktů o údržbě elektromobilů s technologií E-Tech 100% elektrický

nákladově efektivnější údržba

Naši experti procházejí pravidelným školením, aby dokázali udržovat váš vůz v perfektním stavu.


Spolehlivost, životnost, bezpečnost a hodnota vašeho elektromobilu E-Tech 100% elektrický jsou pro nás nejvyššími prioritami.

E-Tech 100% electric – služby – Renault
  • aktualizace softwaru

   Při návštěvě našeho servisu naši odborníci dbají na úspěšné provedení všech aktualizací systému, abyste mohli bez obav používat všechny funkce svého vozu.

  • trakční akumulátor

   Naši experti kontrolují velké množství komponent, aby optimalizovali životnost a výkon baterie. Provádějí zejména zkoušky vysokonapěťových rozvodů, hloubkovou kontrolu nabíjecího systému a kontrolu trakčního akumulátoru a jeho ochranného krytu.

  • pneumatiky a pojezdy

   Naši experti kontrolují také komponenty pojezdového ústrojí, jako je rekuperační brzdový systém, řízení, odpružení, tlumiče a tlak v pneumatikách.

  • kvalita vzduchu a klimatizace

   V závislosti na způsobu používání vozu, například převážně v městském prostředí, kde je vzduch někdy nasycen jemnými částicemi, je nutné kabinový filtr pravidelně vyměňovat, nejlépe každý rok.

  • chladicí a brzdové kapaliny

   Ve vozech E-Tech 100% elektrický zaručují optimální bezpečnost na všech úrovních. Například brzdová kapalina má zásadní význam pro správnou funkci brzdového systému ABS vozu a ESP.

služby a nabídky pro elektromobily

ekosystém online služeb

Díky online službám Renault je údržba vašeho elektromobilu na dosah ruky. Na základě online údajů o vašem voze dostanete s několikatýdenním předstihem upozornění na termín servisu prostřednictvím vaší aplikace My Renault.

správa vašeho vozu Renault E-Tech 100% elektrický na dosah ruky
správa vašeho vozu Renault E-Tech 100% elektrický na dosah ruky

Aplikace My Renault umožňuje přístup k historii údržby, přijímání upozornění na budoucí údržbu a objednání do servisu pouhými několika kliknutími.

údržba doma i venku
údržba doma i venku

Užijte si plně digitální cestu. Pokud servis objeví nějaké nezbytné práce, pošle vám vysvětlující video a vy můžete práce odsouhlasit z pohodlí domova.

smart
smart

Důvěřujte svému vozu, sám vám řekne, co potřebuje. Díky tomu předejde jakémukoli selhání nebo výměně opotřebitelných dílů, takže můžete být o krok napřed a objednat se (v závislosti na výbavě vozidla).

experti na elektromobily

E-Tech 100% electric – síť

Síť Renault

Již 30 000 zaměstnanců sítě Renault prošlo školením pro práci s elektromobily, které vychází z více než desetiletých zkušeností. Váš nejbližší servis Renault má tedy potřebné nástroje a kvalifikaci pro údržbu a opravy všech modelů Renault E-Tech.

V současné době má síť Renault více než 1 000 expertních center Renault E-Tech, což z ní činí největší síť specialistů na elektromobily v Evropě.

vaše dotazy k údržbě

objevujte dál