Jak fungují plug-in hybridní vozy?

Baterie, dojezd, nabíjení: Mezi spalovacím motorem a elektrickým, pochopení, jak plug-in hybridní vozy fungují, vyžaduje určité vysvětlení.

Jaké jsou rozdíly mezi tím, jak fungují hybridy a plug-in hybridy?

Elektrický plug-in hybrid

E-Tech Plug-in hybrid: Směřování ke 100% elektrické jízdě

Na rozdíl od hybridů musíte vaše plug-in hybridní vozy plně nabíjet.

 

Mají baterie s vyšší kapacitou, které se dobíjejí při regenerativním brzdění. Abyste však mohli naplno využít všech jejich funkcí, musí se připojit ke zdroji elektrické energie a nabít jako elektromobily.

Jaký má plug-in hybridní vůz dojezd?

Dojezd plug-in hybridního vozu

baterie s větším dojezdem

Vozy E-Tech plug-in hybrid vybavené 9,8kWh (400 V) baterií s dojezdem až 50 km v plně elektrickém režimu ve smíšeném cyklu WLTP.

Díky kombinaci dvou elektromotorů se spalovacím motorem se vozy E-Tech rozjíždějí čistě na elektrický pohon, bez zapojení spalovacího motoru. S touto baterií vyšší kapacity je jízda s hybridem skutečným potěšením.

 

jak dlouho trvá, než se baterie plug-in hybridu vybije?

Technologie E-Tech co nejvíce optimalizuje využití elektřiny vozu při brzdění, zpomalování a nabíjení.

Když vůz zpomaluje, elektromotor se chová jako generátor. Energie vytvořená při zpomalování je rekuperována a převedena zpět do baterie.
Při brzdění elektromotor rekuperuje přebytečnou energii a přenáší ji zpět do baterie: Vše je navrženo tak, aby se vaše baterie co nejméně vybíjela!

jak mohu nabít plug-in hybrid?

Plug-in hybridní vozy je možné připojit ke zdroji elektrické energie, aby se baterie dobily silnější energií, než jakou lze dosáhnout při regenerativním (rekuperačním) brzdění a zpomalování. V tomto případě je postup stejný jako u elektromobilů:

  • Připojte váš vůz k veřejnému nabíjecímu místu, které je k dispozici na některých parkovištích, v sítích sdílení vozů, na obslužných místech na dálnicích a dokonce v některých prodejních zastoupeních;
  • Připojte váš vůz k běžné domácí zásuvce nebo nabíjecí jednotce určené pro rychlejší nabíjení.

mohou jezdit s plug-in hybridem i když není baterie nabitá?

S plug-in hybridem můžete určitě jezdit bez nabité baterie. I když je navržen jako elektromobil s pomocným spalovacím motorem, v baterii je díky samonabíjecí technologii vždy uchována určitá energie.

Objevte naši technologii E-TECH Plug-in

technologie hybride Renault