QRescue: QR kód, který šetří čas záchranným složkám

Jedná se o inovaci značky Renault vyvinutou v úzké spolupráci s hasiči, která zaručuje vyšší bezpečnost při vyprošťování.

QRescue – Renault

všechny technické informace prostřednictvím jednoho skenování

QRescue je QR kód, který umožňuje záchranným složkám přístup ke všem technickým informacím o voze prostřednictvím jediného skenování.
Je standardně umístěn* na předním a zadním skle vozů Renault a jeho umístění bylo vybráno společně s hasiči, aby jim usnadnilo práci. * od roku 2022

časová úspora až 15 minut!

QRescue může záchranné službě ušetřit až 15 drahocenných minut během „zlaté hodiny“, tedy urgentního časového okna, kdy musí být pacientovi před převozem do nemocnice poskytnuta traumatologická péče.  

časová úspora až 15 minut – QRescue – Renault
QR kódy nalepené na čelních sklech – QRescue – Renault

QR kód umístěný na předním a zadním skle

V naléhavých situacích záleží na každé vteřině. Po naskenování QR kódu mají hasiči okamžitý přístup ke klíčovým technickým informacím vozu v podobě záchranného listu (Rescue Sheet).

QRescue jako standardní výbava nejnovějších vozidel v nabídce

Na všech nových modelech Renault z roku 2022 (Megane, Austral, Kangoo) na celém světě. Do všech modelů značky Renault bude nasazen v roce 2023.

k dispozici také pro starší vozy Renault

Tento QR kód je k dispozici i pro vozy značky Renault vyrobené před rokem 2022. Nazývá se záchranný kód (Rescue Code). Chcete-li ho získat, obraťte se na své dealerství značky Renault. 

partnerstvíRenault/EuroNCap

Prostřednictvím iniciativy značky Renault a francouzských hasičů si organizace Euro NCAP nyní všímá úsilí výrobců automobilů v oblasti terciární bezpečnosti.

objevujte dál

záchranný list – QRescue – Renault

okamžitý přístup

Záchranný list, který je důležitý pro rychlý zásah, obsahuje řadu technických informací o voze (motor, umístění baterie, palivové nádrže, airbagy atd.) a údaje pro rychlejší a bezpečnější vyproštění. 

bojovníci s časem – Renault a hasiči

bojovníci s časem – Renault a spolupráce s hasiči

Spínač SD a přístup pro hasiče – bezpečnost automobilů – Renault

Spínač SD a přístup pro hasiče

asistenční systémy řidiče – bezpečnost automobilů –Renault

pokročilých asistenčních systémů řidiče