ROADS: provozní pokročilý simulátor jízdy Renault

Nejvýkonnější imerzivní simulátor na světě.

Alt Image C29

neustálé zlepšování bezpečnosti vozidel značky Renault

Neustálé zlepšování bezpečnosti účastníků silničního provozu je součástí DNA značky Renault. Proto značka neustále podporuje efektivní technologické inovace, které předvídají, identifikují a upravují možná řešení.

ROADS, nový jízdní simulátor společnosti Renault Group

Simulátor ROADS (Renault Operational Advanced Driving Simulator), určený k vývoji a testování systémů ADAS a systémů bez řidiče, se ukazuje jako vynikající nástroj pro optimalizaci bezpečnosti.


Umožňuje řídit digitální dvojče a testovat všechny typy situací, včetně těch nejnebezpečnějších. Je přínosným doplňkem časově náročných a nákladných silničních testů.

Alt Image C29

nová éra simulace

ROADS je revoluční simulátor řízení, který předznamenává novou éru imerzivní simulace. ROADS doplňuje digitální simulace a tradiční testy a umožňuje testovat chování a reakce řidičů v souvislosti s nárůstem asistenčních systémů a softwaru ve voze a s příchodem „softwarově definovaného vozidla“ v roce 2026.

Alt Image C29

posun simulace na vyšší úroveň

ROADS je součástí specifického simulačního centra pro inteligentní a konektivní vozy. Na ploše 2 300 m² probíhá množství imerzivních testovacích simulací zaměřených na design a ověřování nových automobilových projektů. Mimořádné rozměry systému ROADS s 360° kopulí umožňují testovat všechny bezpečnostní komponenty zabudované do celého vozidla (ESP, nouzové brzdění, chování atd.). Získané údaje pomohou zlepšit celou výrobu Renault Group.

Alt Image C29

digitální dvojče: využití virtuálního prostředí k předvídání toho reálného

Digitální dvojče je virtuální obdobou skutečného vozidla. Lze jej použít k simulacím chování v různých dopravních situacích a ověřit, jak dobře fungují asistenční systémy řidiče před jejich instalací do skutečného vozu. ROADS využívá revoluční technologii.

 

ROADS je ideálním nástrojem pro testování dynamického chování vozidla, asistenčních systémů řidiče a všech informačních systémů řidiče ve všech typech prostředí. V oblasti bezpečnostního výzkumu představuje obrovský krok vpřed.

objevujte dál

Inovace Renault

Bezpečnostní skóre, kouč a strážce

bojovníci s časem – Renault a spolupráce s hasiči