Série Renault Sport

Užijte si velmi speciální motoristické momenty.

Renault CLIO Cup

Renault Clio Cup

Mnozí z vás si užívají těsné souboje v naší sportovní sérii Clio Cup. Od uvedení legendárního modelu R8 Gordini Cup v roce 1966, si Renault Sport zajistil dlouhotrvající přítomnost na závodních tratích po celém světě. A my nehodláme přestat! V roce 2017 jsme na základě úspěchů této série uspořádali 8 národních šampionátů v těchto zemích: Francie, Velká Británie, Španělsko, Itálie, Benelux, Skandinávie, střední Evropa a Čína.


 
S několika tisíci prodanými kusy si všechny generace modelu Clio Cup vysloužily pověst výkonných, spolehlivých a dostupných závodních vozů. Poslední generace vozu pro tuto závodní sérii využívá upravenou verzi motoru 1,3 l s výkonem přesahujícím 200 koní, který je přenášen pomocí 5-stupňové sekvenční převodovky. To spolu s nízkou váhou lehce přes 1 000 kg zajišťuje rychlé a zábavné svezení.

Renault CLIO R3T Trophy

Renault Clio R3T Trophy

Od roku 2017 se týmy mohou účastnit národních šampionátů v celkem 4 oblastech: Francie, Alpy, Itálie, Španělsko. Týmům je poskytována technická podpora, čímž je zajištěna konkurenceschopnost naších vozů v nabitém poli.

 

Clio R3T je po mechanické stránce vybaveno speciální přední a zadní nápravou vyvinutou speciálně pro tento model. Dále jsou na voze použity sofistikované nastavitelné tlumiče, které umožňují každému jezdci nalézt to správné nastavení pro každý typ povrchu. Clio R3T je vybaveno upravenou verzí motoru 1,6 l s výkonem 242 koní a 6-stupňovou sekvenční převodovkou. Nástupce modelu R3T, kterým je Clio Rally, byl představen v roce 2020 a využívá upraveného motoru 1,3l s výkonem 180 koní.

  Renault Sport je také...

  Renault History

  bohatá historie

  120 let sportovních výzev

  podívejte se do naší síně slávy
  Technologické inovace

  technologické inovace: ze závodní dráhy na silnici

  závodění: naše inspirace pro vaše potěšení z jízdy!

  naše technologie R.S.