Renault Sport: ze závodní dráhy na silnici

Sportovní řada

Modely R.S. a R.S. Line vybavené technologiemi vyvinutými pro závodní dráhu jsou považovány za vlajkové lodě v nabídce Renault.

Za volantem sedí stovky tisíc řidičů, kteří svoji vášeň pro Renault Sport přenášejí na silnice po celé planetě.

Renault CLIO R.S. Line

výbava R.S. Line

Výbava R.S. Line dodává ještě vyšší sportovní aspekt splňující potřeby našich zákazníků, kteří chtějí vystoupit z davu díky dynamickému vzhledu vozu.

Renault MEGANE R.S.

nabídka vozů R.S.

Nabídka vozů R.S. nabízí nejlepší výkon a nekompromisní potěšení z jízdy: to nejlepší z Renault Sport. 

Youtube je deaktivován. Povolit uložení sociálních souborů cookie pro přístup k obsahu videa.

Ze závodní dráhy na silnici

Motoristický sport je laboratoří pro nová technologická řešení a je hnací silou našich inovací.

Než abychom si tato řešení šetřili pro závodní dráhu, použili jsme je u našich standardních vozů, abyste si užili ještě více výkonu, spolehlivosti a potěšení z jízdy.

Technologie Renault MEGANE R.S.: 4CONTROL

4CONTROL

Aktivní řízení všech 4 kol pro vyšší přesnost. Tato inovace umožňuje natáčení zadních kol pomocí elektrického aktivátoru.

 
Kalibrace provedená techniky Renault Sport kombinuje sportovnost, dynamiku a přesné zatáčení pro potěšení z jízdy a vzrušující nové zážitky.

Technologie Renault Sport: R.S. Monitor

R.S. Monitor

Během pouhých několika let systémy pro získávání dat uskutečnily revoluci ve způsobu práce pro jezdce v motoristickém sportu. Se systémem R.S. Monitor, jsou nyní tyto technologie k dispozici pro všechny!

 

R.S. Monitor, který je součástí systému Easy Link, zobrazuje telemetrické údaje ze senzorů vozu (tlak, teplota, otáčky motoru, úhel natočení volantu atd.) ve formě digitálních nebo grafických ukazatelů.

Technologie Renault Sport: Launch Control

Launch Control

Pokud jste vždy snili o dokonalé optimalizaci rozjezdu, budete zbožňovat Launch Control. Tento elektronický asistenční systém řidiče je speciálně navržen pro co nejrychlejší rozjezd: točivý moment motoru je neustále upravován tak, aby poskytoval kolům maximální přilnavost, aniž by docházelo k nadměrnému prokluzu kol.

Technologie Renault Sport: R.S. Vision

R.S. Vision

Výkon modelů R.S. se ale neskrývá jen v šasi. Tento systém seskupuje 4 vysoce výkonné funkce osvětlení do jediné jednotky:

 

  • potkávací světla;
  • dálková světla;
  • světla pro osvětlení zatáčky;
  • mlhová světla.
Renault Sport – technologie turbodmychadla s kuličkovými ložisky

technologie turbodmychadla s kuličkovými ložisky

Technologie turbodmychadla byla představena ve Formuli 1 v roce 1977, a jejím průkopníkem byla značka Renault. V současné době je použita u většiny modelů vč. Megane R.S.

 

V roce 2018 byl vůz Megane R.S. vybaven novou technologií „kuličkových ložisek“ přímo z moderních vozů F1. Turbo, které dosahuje téměř 200 000 ot/min, je nyní osazeno keramickým kuličkovým ložiskem.

Renault Sport je také...

Modrý koncepční vůz Renault

bohatá historie

120 let sportovních výzev

podívejte se do naší síně slávy
Série Renault sport

Série Renault Sport

vášeň pro motoristický sport

rozjeďte závod